Tarihe altın harflerle yazılan Büyük Taarruz’un 97. yılı olan 30 Ağustos Zafer Bayramı İnegöl’de coşkuyla kutlandı. İGİAD Başkanımız Hakan Özdemir’de törenlerde yerini alarak coşkuya ortak oldu.

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri, Atatürk Anıtı ve İnegöl Belediyesi önünde gerçekleştirildi. Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan törene Kaymakam Şükrü Görücü, AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, Belediye Başkanı Alper Taban, siyasi parti temsilcileri, İGİAD Başkanımız Hakan Özdemir’inde aralarında bulunduğu STK temsilcileri ile Gaziler katıldı. Anıt önündeki tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile sona erdi. Kaymakamlık binasında gerçekleştirilen tebrikleri kabulün ardından törene İnegöl Belediyesi binası önündeki kutlamalar ile devam edildi.

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar ve büyük zaferi anlatan şiirler ile devam eden kutlamalar, halk oyunları gösterisi ile renklendi.

İGİAD Başkanımız Hakan Özdemir, “30 Ağustos Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 19 Mayıs 1919’da Samsun’da kıvılcımı ateşlenen ve 7 düvele karşı verilen mücadelenin 1922’de Dumlupınar’da büyük bir zaferle taçlandığı gündür” dedi. Özdemir, 30 Ağustos Zaferi’nin Türk Milleti ve kahraman ordunun en zor şartlar altında dahi milli egemenliği söz konusu olduğunda nasıl şahlandığını gösteren eşsiz bir örnek olduğunu söyledi. Başkan Özdemir, “30 Ağustos Zaferi ile yok edilmek istenilen milli varlığımızı kurtaran ve cumhuriyetimizi bize armağan ve emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve demokrasi şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi ise minnetle anıyoruz.” dedi.