İnegöl Genç İşadamları Derneği'nin (İGİAD) 13. Olağan Genel Kurulu'nda mevcut Başkan Bahadır Bayraktar, bayrağı Hakan Özdemir'e teslim etti.

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen kongreye Kaymakam Ali Akça, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, İTSO Başkanı Metin Anıl, BESOB Bursa Müdürü Ahmet Akdağ, MÜSİAD İnegöl Şube Başkanı Halil Malkaç, siyasi parti temsilcileri, dernek ve oda başkanları, STK temsilcileri, işadamları ve İGİAD üyeleri katıldı.

Yönetim kurulu faaliyet ve denetim kurulu raporlarının okunarak, ibra edilmesinin ardından konuşan İGİAD Başkanı Bahadır Bayraktar, "Bizleri yaşadığımız şehirde bir işadamı derneğinde gönüllü olarak sorumluluk almaya iten, faaliyetlerimizi işimizden ve özel hayatımızdan vakit ayırarak hayata geçirten, şehrimize olan sorumluluk duygularımızın daima en yüksek seviyelerde olmasını sağlayan etkenler acaba neler olabilir diye düşündüğümüzde, şehir tarihimizden birkaç satırı paylaşmak yeterli olacaktır" dedi.

YENİ BAŞKAN HAKAN ÖZDEMİR

Başkan Bahadır Bayraktar'ın konuşmasının ardından seçimlere geçildi. Tek liste ile açık oylama usulü yapılan seçimde Hakan Özdemir, İGİAD Başkanlığı'na seçildi.

Seçimin ardından teşekkür konuşması yapan İGİAD Başkanı Hakan Özdemir, "Bahadır Başkanım ile beraber 2005'ten bu yana yönetimde yer aldım. Birçok projeyi gerçekleştirdik ve öncüsü olduk. Artık piştik. Yönetimdeki arkadaşlarımızla ve üyelerimizle çok daha güzel projeler gerçekleştireceğiz. Derneğimiz, 22 Mart 1991 yılında İnegöl Genç unvanı ile kurulan ilk işadamı derneklerindendir. Kuruluşundan bugüne görev almış tüm başkan ve yöneticilere, emeği geçen herkese teşekkür ederim. Misyonumuz; demokrasi ve insan hakları evrensel ilkelerine, anayasa ve tabi hukuk kurallarına, girişim, inanç ve düşünce özgürlüklerine saygıyı esas alır. Temel amacı, anayasanın öngördüğü esaslara ve Atatürk ilkelerine uygun olarak genç işadamlarının liderlik vasıflarını, sosyal sorumluluklarını, dayanışma ruhlarını geliştirmek, toplumun sosyal, ekonomik ve kültürel gelişmesine katkıda sağlamak, yurtiçi ve yurtdışında aynı amaçla kurulmuş vakıf, dernek, federasyon ve konfederasyonlarla işbirliği yapmak, kamuoyuna bu amaçlar doğrultusunda yönlendirmek ve bu amaçlar doğrultusunda eğitim çalışmaları, sosyal ve kültürel etkinlikler yapmaktır. Bu temel misyon ve amaçlar doğrultusunda gelecek 2 yıl içerisinde sizlerin de desteği ile hayata geçirmek istediğimiz bazı faaliyetlerimiz var.  Üyelerimizin profesyonel etkin tanıtımını yaparak yeni iş birlikleri sağlayacağız. Bir taraftan internet sitesi, sosyal mecralar, katalog, dergi ve basılım materyalleri, diğer taraftan da dahili olduğumuz 2 büyük konfederasyon ve federasyonlar ile TOB, BTSO, İTSO ve diğer SİAD'larla etkin iletişimimizi kullanacağız. İnegöl büyürse Bursa büyür, Bursa büyürse Türkiye büyür. Tüm kurumlarımızın desteklerini bekliyoruz. Üyeler arası etkin iletişimi sağlayacağız. Sahip olduğumuz tecrübeleri, başarıları, başarısızlıkları istişare ederek tüm üyelerimizin işlerinde daha başarılı olmalarını hedefliyoruz. Üyelerimizin ve ailelerinin sosyal paylaşımlarını artıracağız. Yurtiçi ve yurtdışı gezileri aile yemekleri gibi organizasyonlarla geliştireceğiz. Kurumsallık için devamlılık esastır. Birlikte markalaştırdığımız "İGİAD Akademi ve Tecrübe Alıyoruz" programlarına, danışmanlıklarına, söyleşi programlarına etkin bir şekilde devam edeceğiz. Derneğimizin 25. yılı anısına özel etkinlikler düzenleyeceğiz. Şehrimizi geliştirecek projeler üretmeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

 YENİ YÖNETİM

Hakan Özdemir'in Başkanlığındaki İGİAD yönetiminde ise Levent Ordu, Yusuf Şehitoğlu, Umut Ortakçı, Tevfik Demirhan, Ersin Bahçeci, İlker Tokdemir, Onur Cilo, Bertan Ortakçı, Fikret Alan, Samet Yılmaz ve Nedim İncebay yer aldı.