İnegöl Genç İşadamları Derneği (İGİAD) Başkanı Hakan Özdemir, İGİAD´ı SİAD´lar ve sivil toplum örgütler arasında daha iyi ve daha seçkin bir konuma getirmek, çıtayı daha yükseğe taşımak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

İGİAD Başkanı Hakan Özdemir, İGİAD olarak geçtiğimiz yıl yaptıkları çalışmalar ve düzenledikleri aktivitelerle dikkat çektiklerini belirterek, “Amacımız bu yıl çıtayı daha yükseğe taşımaktır” dedi. Özdemir, geçen yıl sadece İnegöl´de ağırladıkları ve sektörlerinde çok etkin insanların konuşmacı olarak katıldığı toplantılarda büyük ilgi gördüklerini ve program yaptıkları salonlara insanların sığmadığını ifade ederek, “Bu konuda İnegöl iş dünyası bizlere teşekkürlerini sunarak ne denli büyük projelere imza attığımızı dile getirdiler. Yine geçen yılın sonunda İGİAD kongresindeki katılımın büyüklüğü derneğimizin durduğu noktayı zaten gösteriyor ama biz bunların yanında geçen yıl İnegöl´deki iş adamlarımızın sorunlarını da Başbakanımız Binali Yıldırım ve Bakanlarımıza ilettik. İnegöl geçtiğimiz aylarda meclis kürsüsünde ve ana muhalefet grup toplantılarında konuşuluyorsa, bunda bizim payımız büyüktür. Bizim amacımız başta ülkemiz olmak üzere milletimizin ve devletimizin yanında olmaktır ve ülkemize daha faydalı, daha verimli nasıl çalışırızdır” diye konuştu.

BAKANLIK DÜZEYİNDE DİYALOGLARIMIZ SÜRECEK

 İGİAD Başkanı Hakan Özdemir, Bakanlık düzeyinde fikir alışverişleri ve diyalogların süreceğini ifade ederek, “İnegöl´ün ülke ekonomisindeki yeri belli. Fakat İnegöl olarak sanırım ki ekonomi paketlerindeki bazı avantajlardan yararlanamıyoruz ve bu konuda bazı sorunlarda yaşıyoruz. Fakat hükümet temsilcilerimizle istişarelerle bunun üstesinden geleceğine inanımız tamdır” dedi.

METİN ANIL´IN İNEGÖL´E YAPTIKLARI TARTIŞILMAZ, İNKAR EDİLMEZ

 İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine de değinen Özdemir, “Biliyorsunuz odada 31 yıllık bir Metin Anıl geçmişi var. Metin beyin İnegöl´e yaptıkları tartışılmaz, inkar edilmez. Muhakkak o da farklı siyasilerle ve farklı hükümetlerle çalışmalar yaptı. Her geçen gün İnegöl´ün nüfusu ve ticari hacmi arttı ve buda bir nevi zorlukları beraberinde getirdi. Yapılan ya da daha da yapılacak hizmetler vardır. Fakat bir gerçek var ki, Metin Anıl iyi niyetiyle gecesini gündüzüne katarak hizmet etmiştir. Zaten bundan sonrada yeni başkan ve yönetim kurulu onun bilgi, birikim ve tecrübesinden yararlanacaktır. İGİAD olarak kendisine yaptıkları hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Yeni Başkan Yavuz Uğurdağ ve ekibine başarılar diliyorum. Uğurdağ´ın MODEF ve İMOS´ta yaptıkları farklı ve önemli çalışmalar var. Bu konuda Yavuz Uğurdağ ve yönetim kurulunun donanımlı olduğunu düşünüyorum ve İnegöl Ticaret ve Sanayi Odasında hizmet üretme noktasında çalışmaların artarak süreceğine inancımız tamdır. Yavuz Uğurdağ ve yönetimine de yeni görevlerinde başarılar diliyorum” dedi. Başkan Hakan Özdemir, İGİAD olarak 27 Nisan´da yapacakları programa ilçe halkını davet ederek, “Bu etkinliğimize Uzay´a giden ilk Türk olan Durmuş Döven´i konuk edeceğiz. Gizemli bir konuğumuz ve gizemli bir söyleşimiz olacak. O açıdan İnegöl halkı, İnegöl Genç İşadamları Derneğinin etkinliklerini izlemeyi sürdürsün” ifadelerini kullandı.