TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral, Türkiye’nin dört bir yanından gelen GİAD Başkanları ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret etti,
TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral, konfederasyona bağlı federasyon ve GİAD Başkanları ile yönetim kurulu üyeleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edildi. Yaklaşık iki saat süren toplantıda Cumhurbaşkanı, “Türkiye’nin geleceği sizlersiniz” derken, Genel Başkan Güral da, “Birinci ve öncelikli muhatabımız her zaman sizsiniz” diye konuştu.
 TÜGİK Heyeti’ni, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın toplantı salonunda ağırlayan Erdoğan, gündeme ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı.
CUMHURBAŞKANI: TÜGİK’İ KUTLUYORUM
Cumhurbaşkanı Erdoğan, çok sayıda televizyonda canlı olarak yayınlanan konuşmasına, TÜGİK’i kutlayarak başladı. TÜGİK’in 10 bine yaklaşan üyesiyle kendi alanında çok önemli yere sahip olduğunu ifade eden Erdoğan, “Genç girişimcilere örnek olduğunuz, ülke gelişimine katkıda bulunduğunuzdan dolayı sizleri kutluyorum” dedi.  Yerli ve yabancı yatırımcıların ülkemizde yatırım yapması için güven ve istikrarın çok önemli olduğunu vurguladı.